Breussova masáž

Jedná se o jemnou a velmi příjemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře. Breussova masáž slouží jako řešení již vzniklého problému (degenerace ploténky), ale také se zabývá prevencí.

Působí na svaly okolo páteře, a proto se s výhodou používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nerv.
Klienti ji vnímají velmi příznivě a jsou překvapeni, jak jemnou metodou se jim dokáže ulevit od bolesti.

Breussova masáž je výborná svým působením, klienti při ní zpravidla usínají při prvních hmatech a po masáži cítí výraznou psychickou úlevu. Mnoho blokací máme způsobeno samotným stresem, a proto je Breussova masáž tak oblíbená.

Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu, známého v Čechách 42-denní kůrou proti rakovině, autora světového bestselleru „Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, léčitelné přírodními prostředky“.

Podle Rudolfa Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze „zdegenerované“.

Masáž je možno libovolně opakovat, výborně se doplňuje s Dornovou metodou. Meziobratlová ploténka je pružná destička sloužící k odpružení a rotaci páteře, tlumí nárazy, kterým je páteř vystavena např. při chůzi, běhu, skoku.

S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu.

Speciálními masážními hmaty při dostatečném vmasírování masážního třezalkového oleje se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla.

V některých případech je možné bezbolestné navrácení vychýlených meziobratlových plotének hrudních nebo bederních.

Masáží zad v oblasti páteře různými masážními hmaty a dostatečném vmasírovaní masážního třezalkového oleje regeneruje meziobratlové ploténky a tím se vyřeší široké spektrum zdravotních potíží mimo jiné vede také k odbouraní hluboko uložených psychických problémů.

Vlastnosti třezalky

  • výrazně ovlivňuje jak tělesný tak duševní stav, působí antidepresivně, zmenšuje tělesnou reakci na stres
  • je protizánětlivá
  • zlepšuje krevní oběh, látkovou výměnu a vylučování moči
  • používá se jako masážní prostředek při bolestech v oblasti páteře, regeneruje meziobratlové ploténky

Indikace

  • vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu
  • uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky
  • vyrovnává záda dbá na správné postavení páteře
  • upravuje špatné držení těla
  • zmírňuje svalovou dysbalanci
  • uvolňuje meziobratlové ploténky je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze

Kontraindikace

Jelikož je masáž velmi jemná, nejsou známy kontraindikace.

Cena Breussovi masáže:

Záda+šíje: 30 min / 210,- Kč 60 min / 420,- Kč

Máte dotaz nebo se chcete objednat? Napište nám.

CAPTCHA
Tato otázka nám pomáhá chránit se před automatizovanými spamovými roboty.